Singapur (2016)

Singapur był naszym następnym celem. Dostaliśmy się tu – podobnie jak w przypadku wcześniejszych podróży – liniami Air Asia.
W Singapurze byliśmy 3 dni. Wydaje nam się, że to optymalny czas aby poznać, poczuć i zobaczyć część miasta i jednocześnie się nim nie zmęczyć.

Udało nam się zobaczyć:
– Chinatown (najczystsze Chinatown, w którym byliśmy)
– wyspa Sentosa (byliśmy w S.E.A. Aquarium – polecamy!!!)
– Hotel Marina Bay
– Marina Barrage
– Lew Singapurski
– Gardens by the Bay
– Little India

 

Sam Singapur okazał się miastem najczystszym w jakim było nam być. Stopień zaawansowania technologicznego, pomysłowość rozwiązań nas zaskoczyła, dlatego możemy podpisać się pod sformułowaniem, które brzmi, że Singapur to miasto przyszłości.

Wskazówki praktyczne:
1. Początkowo w planie mieliśmy dostać się do Singapuru z Kuala Lumpur pociągiem. Okazało się, że bilety na AirAsia kosztowały tyle samo co bilet na pociąg. Plusem lotu był czas i wygoda, minusem gorsze widoki.
2. Singapur to miasto, w którym obowiązuje bardzo dużo zakazów i za ich łamanie nakładane są wysokie kary. Należy uważać. Aczkolwiek nie widzieliśmy, żeby komuś mandat wypisywano. Z tego, co czytałam to te wszechobecne zakazy są bardziej przestroga dla turystów, żaby nie zanieczyszczali tego pedantycznego miasta. Lokalsi raczej te zakazy zlewają.
3. Poziom cen. Zdecydowanie im bliżej do poziomu z Europy Zachodniej niż do standardowych cen w Azji. Nasz indeks (tj. cena piwa) wynosi 4 dolary amerykańskie za małą puszkę w sklepie.
4. Mieszkaliśmy w okolicy ulicy Geylang (81 Princess), która jest jedną z gorszych w Singapurze. Na marginesie to właśnie tu znajduje się dzielnica czerwonych latarnii (gorsza niż w Amsterdamie). Widzieliśmy małe szczurki, karaluchy oraz kilka śmieci, czyli mit o superczystym mieście obalony! Chociaż musimy przyznać, że jak na boczną dzielnice jest naprawdę dobrze.
5. Na wyspę Sentosa w jedną stronę dotarliśmy pieszo (bardzo przyjemna ścieżka), a w drugą specjalną kolejką. Kolejka jest bezpłatna, ale tylko w jedną stronę – powrotną. Dojazd na wyspę kosztuje 4 Singapurskie dolary (1 S$ to ok 3 PLN). Na Sentosie znajdują się między innymi kasyno, liczne ośrodki wypoczynkowe, Tiger Sky Tower – wieża obserwacyjna wznosząca się 131m nad poziom morza, Delfinarium, Akwarium, Statua Merlion, Park rozrywki Universal Studios, Park linowy MegaZip Adventure Park ze zjazdem o długości ponad 450 metrów, Kolejka grawitacyjna – dwa tory o długości 650 i 688 metrów, plaże.
6. W Gardens by the Bay po zmroku odbywa się bezpłatny pokaz światła i dźwięku. Bardzo fajny event, warto przyjść zobaczyć.
7. W Singapurze znajduje się restauracja nagrodzona * Michelina (w ChinaTown). Niestety nam nie udało się jej znaleźć. Adres:
Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice and Noodle Blk 335
Smith Street #02-166, Chinatown Food Complex

286 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *